Ο Πανθρακικός πήρε τη νίκη μέσα στην Αλεξανδρούπολη – Όλα έγιναν στο 2ο ημίχρονο

Σε ένα παιχνίδι που όλα έγιναν στο 2ο ημίχρονο, ο Πανθρακικός πήρε τη νίκη μέσα στην Αλεξανδρούπολη από την τοπική ομάδα για τη 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ´ εθνικής. Η ομάδα της Κομοτηνής προηγήθηκε με τον Σαραντίδη στο 65´, όμως δέχτηκε την ισοφάριση με πέναλτι του Πατσιώρα στο 85. Τελικά, τη λύση έδωσε ... Περισσότερα www.ertnews.gr

Σεπ 30, 2024 - 17:00
 0  20
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ-ΜΠΑΛΑ-768x439

Σε ένα παιχνίδι που όλα έγιναν στο 2ο ημίχρονο, ο Πανθρακικός πήρε τη νίκη μέσα στην Αλεξανδρούπολη από την τοπική ομάδα για τη 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ´ εθνικής.

Η ομάδα της Κομοτηνής προηγήθηκε με τον Σαραντίδη στο 65´, όμως δέχτηκε την ισοφάριση με πέναλτι του Πατσιώρα στο 85. Τελικά, τη λύση έδωσε ο Αργεντινός Λαρέα στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, διαμορφώνοντας το τελικό 1-2.

Ο Άρης Αβάτου αν και προηγήθηκε στη Χρυσούπολη του τοπικού Νέστου στο 42´ με τον Κουτσούμπα , δεν κατάφερε να πάρει κάποιο βαθμό, καθώς δέχτηκε 3 γκολ στο 2ο ημίχρονο και ηττήθηκε με 3-1.

Μετά τη συμπλήρωση δυο αγωνιστικών , ο Πανθρακικός έφτασε τους 4 βαθμούς ενώ ο Άρης Αβάτου παρέμεινε στους 3 βαθμούς.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 2ης αγωνιστικής ήταν τα εξής:

Αλεξανδρούπολη FC – Πανθρακικός  1-2 (85′(π) Πατσιώρας Κ. – 61′ Σαραντίδης, 92′ Λαρέα)

Απόλλων Καλαμαριάς – Ηρακλής Αμμουδιάς  0-1 (61′ Τζελίδης)

Απόλων Κρύας Βρύσης – ΠΑΟΚ Κρηστώνης  2-1 (10′ Τσερρίκου, 95′ Καράμπελας – 54′ Χατζηλιάδης)

Νέστος Χρυσούπολης – Άρης Αβάτου  3-1 (52’Σέα, 73′ Χαλίλ Ιμπράμ, 89′ Θωμαίδης – 41′ Κουτσούμπας)

Απόλλων Παραλιμνίου – ΠΟ Μουδανιών  1-0 (25′ Πλαστουργός)

ΑΟ Χανιώτης – ΠΑΟ Ποντίων Ν. Αμισού   0-0

ΑΕ Ευόσμου – Άρης Πηγών    0-0

Κιλκισιακός – Ποσειδώνας Ν. Μηχανιώνας   0-0

Θερμαϊκός Θέρμης – Ορέστης Ορεστιάδας    0-0

Σύνταξη: Παναγιώτης Ζιώγας